BİR BRUNCH MENÜSÜNDE OLMASI GEREKENLER

blog yazısı ekle !

BİR BRUNCH MENÜSÜNDE OLMASI GEREKENLER

Brunch; sabah kahvaltısı ve öğlen yemeği arasında kalan sürede tüketilen öğündür. Ülkemizde sabah kahvaltısı önemli bir öğündür ve yıllarca bu gelenek devam ettirilmektedir. Aynı şekilde öğlen yemeği de dikkat edilen, hazırlanan menülerden önemi vurgulanmaktadır. Brunchın ülkemiz için yeni bir macera olması, kısa sürede insanlar benimsemiş ve devam ettirilmektedir.

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

devamını oku... Adres: Dumlupınar Caddesi Sarıkadın Sokak No:69 Hamamönü Kurtuluş-ANKARA

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

devamını oku... Adres: Atatürk Bulvarı. 183 Kavaklıdere-Ankara

İncek Sofrası - Brunch Kahvaltı

İncek

devamını oku... Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

devamını oku... Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara

devamını oku... Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara


Bir Brunch Menüsünde Olması Gerekenler: proteince zengin besinler ön planda olmalıdır; peynir, yoğurt, süt, yumurta. Aynı zamanda gün içerisinde dinamik olmak için reçel, bal, tereyağı, pekmez gibi besinlerde bulundurulmalıdır. Ayrıca atlanmaması gereken bir unsurda ekmektir. Kepekli, çavdarlı doğal tahıllardan ve undan yapılmış, kişiyi tok tutacak ekmek türleri yer almalıdır.

Brunch öğünü araştırmalar tarafından önemi vurgulanmıştır. Şöyle ki, insan vücudu uyku boyunca kan şekeri düşerek rahatlamaktadır. Ancak beden uyandığı zaman yorgunluk, odaklanamama, uyku hali devam eder ve kan şekeri düşük seviyede kalmaktadır. Bu olumsuzlukları kaldırmak için sabah kahvaltısı, zamanın uzunluğuna bağlı olarak brunch öğününe dönüştürülerek sağlıklı beslenme sürecine dönüştürülür.