KAHVALTI TABAĞI ANKARA

blog yazısı ekle !

KAHVALTI TABAĞI ANKARA

Kahvaltı günün en önemli öğünü olduğu yapılan araştırmalarla da kesinleşmiş bir bilgidir. Gün içerisinde kişinin ihtiyacı olan enerjiyi sabah kahvaltısından alacağı gibi yaşamı boyunca sağlıklı bir hayat sürmek isteyenlerin de mutlaka ihmal etmemesi gereken bir öğündür. Günümüzde ortaya çıkan birçok hastalığın, ruhsal bunalımların ve hatta depresyonların bile sabah kahvaltısı eksikliğinden ya da yeterli olmamasından kaynaklandığı fark edilmiştir. Hele bir de Ankara'da yaşıyorsanız bu son derece hareketli şehre ayak uydurmak oldukça zordur. Gün bittiğinde insan da bitik bir halde evin yolunu tutuyor. Oysa bu hareketli şehre ayak uydurmak için Kahvaltı Tabağınız eksiksiz ve her sabah hazır olmalıdır. Kahvaltı Tabağı Ankara ile her güne nefis ve besleyici bir kahvaltı ile dolu dolu başlamak hem daha sağlıklı hem de motivasyonu daha yüksek kişiler olmamıza yardım edecektir.

Uzmanlara göre sabah yapılan düzenli ve sağlıklı bir kahvaltı hem moral ve motivasyonunuzu yükselteceği gibi hem de daha sağlıklı bir hayat sürmenize yardımcı olacaktır. Fakat bu konuda ihtiyacımız olan dengeli ve yeterli kahvaltı tabağı olarak ta ekliyorlar. Peki, ama yeterli ve dengeli kahvaltı tabağı ne demektir? Her insan sabah kalktığında güne başlamadan önce hafif, yüksek enerji değerlerine ve besin ögeleri tam yiyecekler tüketerek güne başlamalıdır. Sağlıklı ve dengeli bir kahvaltı tabağında olmazsa olmazları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Kültürümüzün vazgeçilmezi çay bir kahvaltının olmazsa olmazıdır.
  • Yumurta ise yüksek protein ve diğer besin ögeleri bakımından bir hayli önemlidir. Bu sebeple kahvaltı tabağının olmazsa olmazıdır.
  • Peynir çeşitleri de yine kalsiyum ve demir bakımından önemli besin kaynaklarıdır.
  • Zeytin çeşitleri ama özellikle soslarla daha da zenginleştirilmiş zeytin çeşitleri kahvaltı tabağının en renkli besinlerindendir.
  • Reçel çeşitleri rengarenk ve doğal besin kaynaklarıdır.
  • Ceviz ise bir kahvaltı tabağında mutlaka olması gereken besinlerdendir.


devamını oku... Adres: Dumlupınar Caddesi Sarıkadın Sokak No:69 Hamamönü Kurtuluş-ANKARA

devamını oku... Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

İncek Sofrası - Brunch Kahvaltı

İncek

devamını oku... Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

Redrex Restaurant Bar Club

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2807. Sokak No:1 Çayyolu-Ankara

devamını oku... Adres: Alacaatlı Yolu Hilmi Barlas Yaşam Merkezi 9 G/2 Çayyolu-Ankara

devamını oku... Adres: Koru Mahallesi 2432. Cadde 200/D Çayyolu-Ankara

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Hayat Sebla Evleri No:30/ B Çukurambar-Ankara

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 13/B Çukurambar-Ankara


devamını oku...
Adres: Alacaatlı Köyü Girişi No:1 Çayyolu-Ankara

devamını oku... Adres: Hacılar Mah. 1418. Cad. No: 31 Gölbaşı-Ankara

devamını oku... Adres: Seçkin Sokak No:21 İncek-Ankara

devamını oku... Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

Şirin Bahçe

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Hacıhasan Mahallesi, 1709. Sk. No: 20/A Gölbaşı - Ankara

devamını oku... Adres: 2120. Cadde 14/B-C Mustafa Kemal Mahallesi-Ankara

devamını oku... Adres: Alacaatlı Caddesi 3315. Sokak No: 10 Çayyolu-Ankara

Hacı Abdullah Lokantası'nın asırlık tarihi Ahilik Teşkilatı'nın devamıdır. Köklü kuruluşların geçmişi, ya babadan oğla geçer, ya da para ile şirketler tarafından satın alınarak el değiştirir.

Hacı Abdullah'ta ise iki kural da geçerli değildir. Hacı Abdullah'ın 1888 yılında başlayan serüveni Ustadan Çırağa devralınarak gelmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde Karaköy Rıhtımı'nda Abdullah Efendi adıyla bir lokanta açılır. Lokantanın işletme ruhsatı bizzat Sultan II. Abdülhamit Han tarafından verilir.

Ülkeleri adına İstanbul'a ziyaret eden resmi ve özel heyetler, Abdullah Efendi'de ağırlanır.

1915 yılında ise Abdullah Efendi Lokantası, Karaköy Rıhtımı'ndan Beyoğlu'na taşınır. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Rumeli Han'ın zemin katında hizmetlerine devam eder. Abdullah Efendi burada da Usta'dan Çırağa devredilmiştir.

1940 yılında ise Abdullah Efendi, Rumeli Han'da 25 yıl yerli yabancı çok sayıda ünlü misafirlerini ağırladıktan sonra yine Usta Çırak nöbet değişimiyle, eski adı Bursa Sokak ve Ahududu Sokak, yeni adıyla Sadri Alışık olan, Türk Sineması'nın kalbinin attığı sokağa taşınır ve Hacı Salih ismini alır.

Abdullah Efendi ve Hacı Salih adıyla kalitesinden hiç taviz vermeden Osmanlı-Türk Mutfağı'nın bütün özelliklerini taşıyan lokanta, 1958 yılında şimdiki bulunduğu yerine, Ağa Camii yanındaki Sakızağacı Caddesi'ne taşınır.

Lokantaya adını veren Hacı Salih, ilerleyen yaşını gözönünde bulundurarak, O'da 1888'den beri sürdürülen geleneğe uyar ve yetiştirdiği çıraklarına, yani hizmetin emekçilerine, ustalarına devreder.

Kalite ve hizmetin gurur veren onurunu, güzelliğini bugüne taşıyan Hacı Salih ismi, resmi prosedür gereği değişmek zorunda kalır. 1983 tılında bir tevafuk sonucu yine 1888'li yıllardaki ismine rücu eder ve Hacı Abdullah ismini alır.

Sultan II. Abdülhamit Han'ın resmi müsaadesi ile açılan lokantamızın o günden bu güne aynı tadı muhafaza ettiğini, 90 yıl önce yemek yiyen ve bugün de lokantamızı şereflendiren Osmanlı torunlarının, şeref defterimizdeki yazdıklarından öğrenmek mümkündür.

Hacı Abdullah'taki gelenek, günümüzde unutulmaya yüz tutan Ahilik Teşkilatı'nın bir vesikasıdır.

Hizmetlerimiz sınırsız, konuğumuz olursanız seviniriz. Geçmişin farklı atmosferinde buluşmak umuduyla.devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi Yerleşke içerisindeki Sosyal Tesis 1 Çankaya-Ankara

devamını oku... Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2120. Cadde No:8 Mustafa Kemal Mahallesi-Ankara

devamını oku... Adres: Atatürk Bulvarı. 183 Kavaklıdere-AnkaraKısaca dengeli beslenme ve yeterli bir kahvaltı tabağı bu şekilde hazırlanabilir. Kahvaltı tabağının sağlıklı tamamen doğal olabilmesi için ısıl işlem görmüş et ürünleri kesinlikle ilave edilmemesi gerektiği uzmanlar tarafından özellikle vurgulanmaktadır. Ankara kahvaltı mekanlarında her sabah sağlıklı ve besleyici olmasının yanı sıra bir de son derece lezzetli kahvaltı tabakları müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Hatta Kahvaltı Tabağı Ankara denildiği zaman bir de içerisine Ankara kahvaltısının olmazsa olmazı Ankara simidi de dahil olmaktadır.

Her gün sabah kalkar kalkmaz kahvaltı hazırlamak ve bir de her gün farklı bir kahvaltı tabağı hazırlamak son derece zor bir iştir. Hele bir de yetişmeniz gereken bir işiniz varken kahvaltı hazırlamak ve bu kahvaltı sofrasını da tekrardan toparlamak gerçekten büyük bir eziyete dönüşebiliyor. Ankara kahvaltı salonları ve diğer kahvaltı mekanları tam da bu eziyeti sizin için üstlenerek size adeta kahvaltıyı eziyetten keyfe dönüştürmektedir. Ayrıca sizin her sabah besin ve kalori dengesini eksiksiz bir şekilde ayarlamanız mümkün olamazken bu işi de Ankara kahvaltı mekanlarında sizin için ayarlayan birileri olduğunu unutmamak gerekmektedir. Her bir kahvaltı tabağı özenle hazırlanarak servis edilmektedir. Ayrıca Kahvaltı Tabağı Ankara denildiği zaman özel diyet kahvaltı tabağı, sporcu kahvaltı tabağı ve daha birçok çeşitte kahvaltı tabağı bulabilmek mümkündür. Böylece özel beslenme programı uyguluyorsanız kesinlikle bu programınızdan taviz vermeden Ankara Kahvaltı Salonlarında bu programlarınıza en uygun şekilde hazırlanmış kahvaltı tabaklarını bulabilmeniz mümkün olabilmektedir. Eğer sizde kahvaltı yapmada sorun yaşıyorsanız Ankara Kahvaltı Salonlarına bekleriz. Sizin için en ideal kahvaltı tabağı menülerini bulabilirsiniz.

Afiyet olsun.