ANKARA KAHVALTI MEKANLARI – KAHVALTI SİPARİŞİ

blog yazısı ekle !

ANKARA KAHVALTI MEKANLARI – KAHVALTI SİPARİŞİ

Ankara gibi büyük şehirler de insanlar yeme ve içme konusunda çok taviz verdiği gerçeği ne yazık ki göz ardı edilmemelidir. Çünkü işe yetişme telaşı, ev ile okul arasındaki uzun mesafe gibi sorunlar insanların öğünleri atlamasına neden olmaktadır. İlerleyen zamanlarda atlanan öğünler yeme alışkanlıklarının daralmasına da neden olmaktadır. Yani hiç kahvaltı yapmayan nesiller gibi. Böylesi durumlar için geliştirilen bulunduğun noktaya hizmet ile bu sorunlar azaltılmaya çalışılmaktadır.

Günümüzde bütün lezzetlere ulaşmak artık çok kolay. Her geçen gün değişik mutfak kültürlerine ve yemeklerine olan merak artmaktadır. Ankara kahvaltı mekanları – kahvaltı siparişi ile lezzetlere ulaşım da kolaylık sağlanmaktadır. Yani paket servis ile kahvaltınız ayağınıza kadar gelmektedir. İşte çalışırken kahvaltı yapmadığınızdan dolayı keşke bir kahvaltı siparişi verebilseydik dediğinizi duyar gibiyiz. Artık istediğiniz bir menüyü seçip sipariş vermeniz yeterli olacaktır. Her tattan, her mutfaktan, her kahvaltı kültüründen kısacası sayısız lezzete ulaşmak için Ankara kahvaltı mekanları – kahvaltı siparişini tavsiye ediyoruz.


devamını oku... Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

devamını oku... Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

İncek Sofrası - Brunch Kahvaltı

İncek

devamını oku... Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

Dafne Hotel - Brunch Kahvaltı

Balgat

devamını oku... Adres: Çiğdem Mahallesi 1545. Sokak No:7 Balgat-Ankara

devamını oku... Adres: 435. Cad. 61/A Birlik Mah. Çankaya-Ankara

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Hayat Sebla Evleri No:30/ B Çukurambar-Ankara

devamını oku... Adres: İlkbahar Mahallesi Güneypark Küme Evleri Sinpaş Altın Oran Çarşı No: 19/B 16-17

devamını oku... Adres: Seçkin Sokak No:21 İncek-Ankara


devamını oku...
Adres: Alacaatlı Köyü Girişi No:1 Çayyolu-Ankara

devamını oku... Adres: Atatürk Bulvarı. 183 Kavaklıdere-Ankara

Hacı Abdullah Lokantası'nın asırlık tarihi Ahilik Teşkilatı'nın devamıdır. Köklü kuruluşların geçmişi, ya babadan oğla geçer, ya da para ile şirketler tarafından satın alınarak el değiştirir.

Hacı Abdullah'ta ise iki kural da geçerli değildir. Hacı Abdullah'ın 1888 yılında başlayan serüveni Ustadan Çırağa devralınarak gelmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde Karaköy Rıhtımı'nda Abdullah Efendi adıyla bir lokanta açılır. Lokantanın işletme ruhsatı bizzat Sultan II. Abdülhamit Han tarafından verilir.

Ülkeleri adına İstanbul'a ziyaret eden resmi ve özel heyetler, Abdullah Efendi'de ağırlanır.

1915 yılında ise Abdullah Efendi Lokantası, Karaköy Rıhtımı'ndan Beyoğlu'na taşınır. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Rumeli Han'ın zemin katında hizmetlerine devam eder. Abdullah Efendi burada da Usta'dan Çırağa devredilmiştir.

1940 yılında ise Abdullah Efendi, Rumeli Han'da 25 yıl yerli yabancı çok sayıda ünlü misafirlerini ağırladıktan sonra yine Usta Çırak nöbet değişimiyle, eski adı Bursa Sokak ve Ahududu Sokak, yeni adıyla Sadri Alışık olan, Türk Sineması'nın kalbinin attığı sokağa taşınır ve Hacı Salih ismini alır.

Abdullah Efendi ve Hacı Salih adıyla kalitesinden hiç taviz vermeden Osmanlı-Türk Mutfağı'nın bütün özelliklerini taşıyan lokanta, 1958 yılında şimdiki bulunduğu yerine, Ağa Camii yanındaki Sakızağacı Caddesi'ne taşınır.

Lokantaya adını veren Hacı Salih, ilerleyen yaşını gözönünde bulundurarak, O'da 1888'den beri sürdürülen geleneğe uyar ve yetiştirdiği çıraklarına, yani hizmetin emekçilerine, ustalarına devreder.

Kalite ve hizmetin gurur veren onurunu, güzelliğini bugüne taşıyan Hacı Salih ismi, resmi prosedür gereği değişmek zorunda kalır. 1983 tılında bir tevafuk sonucu yine 1888'li yıllardaki ismine rücu eder ve Hacı Abdullah ismini alır.

Sultan II. Abdülhamit Han'ın resmi müsaadesi ile açılan lokantamızın o günden bu güne aynı tadı muhafaza ettiğini, 90 yıl önce yemek yiyen ve bugün de lokantamızı şereflendiren Osmanlı torunlarının, şeref defterimizdeki yazdıklarından öğrenmek mümkündür.

Hacı Abdullah'taki gelenek, günümüzde unutulmaya yüz tutan Ahilik Teşkilatı'nın bir vesikasıdır.

Hizmetlerimiz sınırsız, konuğumuz olursanız seviniriz. Geçmişin farklı atmosferinde buluşmak umuduyla.devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi Yerleşke içerisindeki Sosyal Tesis 1 Çankaya-Ankara

devamını oku... Adres: Koru Mahallesi 2432. Cadde 200/D Çayyolu-Ankara

Ekolojik Bahçe - Brunch Kahvaltı

İncek

devamını oku... Adres: İncek Bulvarı İncek Mahallesi Görgülü Sok. 8/A İncek-Ankara

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

devamını oku... Adres: Karşıyaka Mah. Haymana Yolu 4. Km No:169 Gölbaşı-Ankara


Bekarlar, öğrenciler paket servis hizmetine en çok yönelen gruplardır. Son zamanlarda yoğun iş hayatına katılan kadınlar da paket servis hizmetlerine sıkça başvurmaktadır. Ayrıca mutfakta yeteri kadar hünerli değilseniz, anne eli değen lezzetler arıyorsanız, zamanınız sınırlı ise, yeni tatlar keşfetmek istiyorsanız Ankara kahvaltı mekanları – kahvaltı siparişini bir an önce denemelisiniz.

Ankara kahvaltı mekanları – kahvaltı siparişi ile anında siparişiniz kapınıza kadar gelmektedir. Yani açlıktan ölene kadar bekleme son bulmaktadır. Ya da siparişinizin kutusunu açtığınızda soğumuş, tadı kaçmış olması gibi bir risk söz konusu olmamaktadır. Ayrıca siparişler ayrı ayrı paketlenerek lezzetlerin birbirine karışmamasına, görüntünün bozulmaması özen gösterilmektedir. Yani özenle hazırlanmaktadır. Kahvaltı çeşitlerinde kullanılabilecek lezzetlendirmede yardımcı olacak soslar da eksiksiz olarak paketin içinde yer almaktadır. Hayat şartlarının yanı sıra iş şartları da dışarıdan yemek siparişlerini zorunlu hale getirmiştir. Ankara'nın neresinde olursanız olun her yöne hizmet sunulmaktadır.

Ankara kahvaltı mekanları – kahvaltı siparişi, istediğiniz siparişlerde lezzet garantisi verilmektedir. Siparişleriniz için özel paketler hazırlanmaktadır. Henüz yeni bir uygulama olsa da oldukça başarılı bir hizmet olarak karşımıza çıkmaktadır. Kahvaltının paket servisi de mi olur? Diyenler henüz Ankara kahvaltı mekanları – kahvaltı siparişini denememiş demektir. Çünkü kahvaltıyı önemsemeyenler böylesine özel hizmetlerden yararlanmayı da göz ardı etmektedir. Klasik kahvaltıdan çok daha fazlasına sahiptir. Ev yapımı börekler, gözlemeler, ev yapımı reçeller, omletler, yöresel peynirler vb. menü de yer alan lezzetler taze ve sıcak sıcak ulaştırılmaktadır. Yani bir gözleme siparişi verdiğinizde kapınıza sıcak olarak gelmektedir. Eğer siparişiniz soğumuşsa ya da servis konusunda bir sıkıntı ile karşılaştığınız anda geri iade söz konusudur. Kahvaltı da çorba içmek istiyorum diyenler için menüde çorba çeşitleri de yer almaktadır. Kahvaltı da kahve içmeden kendime gelemiyorum diyenlerdenseniz ünlü markaların kahve çeşitleri de sıcak ve tam lezzeti ile menüde yer almaktadır.

Pizzacıların başlattığı motor bisikletli personel tarafından hızlı bir şekilde anında teslim ile hizmet sunduğu herkes tarafından tercih edilmektedir. Ankara kahvaltı mekanları – kahvaltı siparişi de buna benzer bir uygulama olmuştur. Ancak menü de yer alan sağlıksız, fast food ürünleri değil Türk kahvaltı tarzıdır. Böylece doyurucu ve sağlıklı beslenmek için yeni bir hizmet akımı başlatılmıştır.

Ankara kahvaltı mekanları – kahvaltı siparişi için telefon veya internet sayfalarından yararlanabilirsiniz. Siparişiniz vermek bu kadar kolay. Ayrıca Ankara kahvaltı mekanları – kahvaltı siparişi hizmetinden yararlandıktan sonra ödeme kolaylığı da sağlanmaktadır. Kapıda ödeme, kredi kartı gibi seçenekler ile müşterilerine yüksek kalite de hizmeti garantilemektedir.