ANKARA KAHVALTI MEKANLARI – KAHVALTI ORGANİZASYONLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA KAHVALTI MEKANLARI – KAHVALTI ORGANİZASYONLARI

Günün güzel başlayıp öyle devam etmesi için sabahı selamlamak gerekir. Güzel ve şık kahvaltı sofralarında lezzetlerin yanı sıra gözler bir de samimi yürekler arar. Dumanı üstünde ekmek, çıtır simit, egenin çeşitli reçelleri, mevsiminde yetişen sebze ve yeşilliklerin yanı sıra farklı bölgelerde büyük baş – küçük baş hayvanların sütleri ile elde edilen lezzetli peynir, organik yumurta ve sayamadığımız daha nice lezzetler. Kahvaltı, zaten hafif lezzetler ile yapılan öğünün adıdır. Dolayısı ile kahvaltı masası hazırlarken hafif lezzetlerden uzaklaşmamak gerekir. Bu lezzetlerin hepsi Ankara kahvaltı mekanları – kahvaltı organizasyonları menüsünü oluşturmaktadır.


devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Hayat Sebla Evleri No:30/ B Çukurambar-Ankara

İncek Sofrası - Brunch Kahvaltı

İncek

devamını oku... Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

devamını oku... Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

devamını oku... Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

devamını oku... Adres: Koru Mahallesi 2432. Cadde 200/D Çayyolu-Ankara

devamını oku... Adres: Seçkin Sokak No:21 İncek-Ankara

Hacı Abdullah Lokantası'nın asırlık tarihi Ahilik Teşkilatı'nın devamıdır. Köklü kuruluşların geçmişi, ya babadan oğla geçer, ya da para ile şirketler tarafından satın alınarak el değiştirir.

Hacı Abdullah'ta ise iki kural da geçerli değildir. Hacı Abdullah'ın 1888 yılında başlayan serüveni Ustadan Çırağa devralınarak gelmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde Karaköy Rıhtımı'nda Abdullah Efendi adıyla bir lokanta açılır. Lokantanın işletme ruhsatı bizzat Sultan II. Abdülhamit Han tarafından verilir.

Ülkeleri adına İstanbul'a ziyaret eden resmi ve özel heyetler, Abdullah Efendi'de ağırlanır.

1915 yılında ise Abdullah Efendi Lokantası, Karaköy Rıhtımı'ndan Beyoğlu'na taşınır. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Rumeli Han'ın zemin katında hizmetlerine devam eder. Abdullah Efendi burada da Usta'dan Çırağa devredilmiştir.

1940 yılında ise Abdullah Efendi, Rumeli Han'da 25 yıl yerli yabancı çok sayıda ünlü misafirlerini ağırladıktan sonra yine Usta Çırak nöbet değişimiyle, eski adı Bursa Sokak ve Ahududu Sokak, yeni adıyla Sadri Alışık olan, Türk Sineması'nın kalbinin attığı sokağa taşınır ve Hacı Salih ismini alır.

Abdullah Efendi ve Hacı Salih adıyla kalitesinden hiç taviz vermeden Osmanlı-Türk Mutfağı'nın bütün özelliklerini taşıyan lokanta, 1958 yılında şimdiki bulunduğu yerine, Ağa Camii yanındaki Sakızağacı Caddesi'ne taşınır.

Lokantaya adını veren Hacı Salih, ilerleyen yaşını gözönünde bulundurarak, O'da 1888'den beri sürdürülen geleneğe uyar ve yetiştirdiği çıraklarına, yani hizmetin emekçilerine, ustalarına devreder.

Kalite ve hizmetin gurur veren onurunu, güzelliğini bugüne taşıyan Hacı Salih ismi, resmi prosedür gereği değişmek zorunda kalır. 1983 tılında bir tevafuk sonucu yine 1888'li yıllardaki ismine rücu eder ve Hacı Abdullah ismini alır.

Sultan II. Abdülhamit Han'ın resmi müsaadesi ile açılan lokantamızın o günden bu güne aynı tadı muhafaza ettiğini, 90 yıl önce yemek yiyen ve bugün de lokantamızı şereflendiren Osmanlı torunlarının, şeref defterimizdeki yazdıklarından öğrenmek mümkündür.

Hacı Abdullah'taki gelenek, günümüzde unutulmaya yüz tutan Ahilik Teşkilatı'nın bir vesikasıdır.

Hizmetlerimiz sınırsız, konuğumuz olursanız seviniriz. Geçmişin farklı atmosferinde buluşmak umuduyla.devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi Yerleşke içerisindeki Sosyal Tesis 1 Çankaya-Ankara

devamını oku... Adres: 435. Cad. 61/A Birlik Mah. Çankaya-Ankara

devamını oku... Adres: Atatürk Bulvarı. 183 Kavaklıdere-Ankara

Dafne Hotel - Brunch Kahvaltı

Balgat

devamını oku... Adres: Çiğdem Mahallesi 1545. Sokak No:7 Balgat-Ankara

Ekolojik Bahçe - Brunch Kahvaltı

İncek

devamını oku... Adres: İncek Bulvarı İncek Mahallesi Görgülü Sok. 8/A İncek-Ankara

devamını oku... Adres: İlkbahar Mahallesi Güneypark Küme Evleri Sinpaş Altın Oran Çarşı No: 19/B 16-17

devamını oku... Adres: Karşıyaka Mah. Haymana Yolu 4. Km No:169 Gölbaşı-Ankara


Ankara kahvaltı mekanları – kahvaltı organizasyonları, cazibe merkezi olmasında menüsünün yanı sıra ortamdaki ambiyansta etkilidir. Yani huzurlu bir ortama sahiptir. Beton binaların, asfaltın, dört duvar ile kapalı mekanlar yerini yeşile, çimenlere, ağaçlara, tavuklara, kuş cıvıltılarına, temiz havaya bırakmıştır. Böylesi bir ortam belki de birçoğumuz için değişik ve ilk bakışta yadırgansa da aslında özlem duyduğumuz doğallığı içermektedir. Müşterilerin kendini rahat hissettiği, demli ve taze çay kokusu, insanın içini ısıttığı, kahkahaların yer aldığı kahvaltı masası ile güne başlanmaktadır. Samimi yüreklerin yer aldığı kalabalık bir kahvaltı sofrası çoğu insan için özel bir anıya dönüşür.

Ankara kahvaltı mekanları – kahvaltı organizasyonları olarak brunch, serpme kahvaltı, köy kahvaltısı, vip kahvaltı, butik kahvaltı, ekonomik kahvaltı, yöresel kahvaltı gibi geniş içerikli kahvaltı konseptlerine ev sahipliği yapmaktadır. Türk kahvaltısı, pek çok kahvaltı konseptlerinin birleşimini ifade eder aslında. Özellikle yöresel lezzetlerin bulunması, tüm dünya da marka haline gelmiştir.

Ankara kahvaltı mekanları – kahvaltı organizasyonları sadece bir sabah öğünü için yapılacak küçük ve basit bir düzenleme olarak düşünülmemelidir. Büyük ve kalabalık davetler içinde profesyonel düzenlemeler ile müşterilerine kaliteli hizmet sunmaktadır. Kalabalık davetler gözünüzü korkutmasın. Konsepte karar verdikten sonra katılacak kişilerin sayısını belirledikten sonra gerisini işin uzmanlarına bırakın. Mesela:

  • Şirket toplantıları
  • Toplu davetler
  • Tanıtım toplantıları
  • Kutlamalar
  • Parti
  • Seminer
  • Etkinlikler
Gün boyu uyanık ve dinç kalmak için kahvaltı yapın. Eğer boş zamanınız varsa kahvaltı keyfini uzatarak bruncha dönüştürün. Kahvaltı kültürü, ülkemizde son yıllarda değişime uğramıştır. Neredeyse zaman ayırmak imkânsız gibi görünen kahvaltı şimdi sabah öğünü ve öğlen öğününe kadar uzatılmaya başlanmıştır. Başta Ankara kahvaltı mekanları olmak üzere hizmetin hızlandırılması ve dinamik yapıları ile kahvaltı öğününe yeni bir soluk getirmiştir. Artık zaman konusunda sıkıntı yaşayan, çalışan insanlar kahvaltı keyfi hatta kahvaltı organizasyonları için dışarı da programlar yapmaktadır. Eğer Ankara da yaşıyorsanız Ankara kahvaltı mekanları – kahvaltı organizasyonlarının ününü duymuşsunuzdur. Çünkü insanların yaşamlarını kolaylaştıran düzenlemeler ile insanları memnun etmektedir. Özellikle de karmaşık ve detayları kapsayan organizasyonlar için profesyonel desteklere ihtiyaç duymaktadır. Ankara kahvaltı mekanları – kahvaltı organizasyonları konseptleri ve profesyonellik açısından son derece başarılı düzenlemelere imza atmaktadır.

Ankara kahvaltı mekanları – kahvaltı organizasyonları diğer detayları şöyledir: masalarda yer alan kahvaltı çatal, tabak, bardak hepsi birbiri ile uyumlu ve bütünlük içerisinde yerleştirilmiştir. Tabaklar, kahvaltı konseptine göre değişmektedir. Etkinlik, seminer gibi düzenlemeler için porselenler kullanılırken köy kahvaltısı için ahşap takımlar kullanılmaktadır. Yani konsept ile düzenlemeler birbiri ile uyumludur. Çeşitli içecekler ayrı bir büfe de sunulurken, masalara ikişer çaydanlık ile çay sunulmaktadır. Personel müşterilere hızlı servis yaparak hizmet akıcı bir şekilde gerçekleştirilir. Dolayısı ile dinamik ve aktif yapıya sahiptir. Her geçen gün mekanlar geliştirilip, menülerdeki çeşitlilik artmıştır. Ayrıca personellerde tecrübe ve deneyim oldukça yüksektir.