ANKARA KAHVALTI FIRSATI

blog yazısı ekle !

ANKARA KAHVALTI FIRSATI

Kahvaltının günün en önemli öğünü olduğu yıllardır uzmanlar tarafından gündeme getirilmektedir. Hatta birçok sağlık sorunu, dikkat dağınıklığı ve performans düşüklüğünün baş sebebi olarak kahvaltı eksikliği ya da yeterli kahvaltı yapılmaması olarak ta gösterilmektedir. Birçok kişi evinden çıkmadan kahvaltı yapsa da ya da dışarıda atıştırmalıklarla kahvaltı öğünün geçirse de bu tam bir kahvaltı olarak sayılamamakta ve kişiye faydasından çok zararı bulunmaktadır. İşte tüm bu sorunlara çözüm Ankara Kahvaltı Mekanlarından gelmiştir. Ankara Kahvaltı Fırsatı olarak başlatılan kişilerin kahvaltı yapmaya teşvik edilmesine yönelik çalışmalara her geçen gün yenileri eklenmektedir. Genel olarak birçok fırsat kampanyası kahvaltı mekanlarında yapılarak daha çok kişiye kahvaltı alışkanlığı aşılanırken bu fırsatlarla da keyifli zaman geçirme imkânı yakalayabilirsiniz.

Ankara büyük ve kalabalık bir şehir olmasının yanı sıra iş yoğunluğunun da en fazla olduğu şehirlerimizin başında gelmektedir. Bu durumda da ailenizle zaman geçirmek bir hayli zor olabilmektedir. Öyle ki artık günümüzde kahvaltılar bile ailece yapılamamaktadır. Bu sorun Ankara Kahvaltı mekanları sahipleri tarafından birçok fırsatlar düzenlenerek çözüme kavuşturulmuştur. Genel olarak Ankara Kahvaltı fırsatlarını şu şekilde sıralayabiliriz.


devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Hacı Abdullah Lokantası'nın asırlık tarihi Ahilik Teşkilatı'nın devamıdır. Köklü kuruluşların geçmişi, ya babadan oğla geçer, ya da para ile şirketler tarafından satın alınarak el değiştirir.

Hacı Abdullah'ta ise iki kural da geçerli değildir. Hacı Abdullah'ın 1888 yılında başlayan serüveni Ustadan Çırağa devralınarak gelmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde Karaköy Rıhtımı'nda Abdullah Efendi adıyla bir lokanta açılır. Lokantanın işletme ruhsatı bizzat Sultan II. Abdülhamit Han tarafından verilir.

Ülkeleri adına İstanbul'a ziyaret eden resmi ve özel heyetler, Abdullah Efendi'de ağırlanır.

1915 yılında ise Abdullah Efendi Lokantası, Karaköy Rıhtımı'ndan Beyoğlu'na taşınır. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Rumeli Han'ın zemin katında hizmetlerine devam eder. Abdullah Efendi burada da Usta'dan Çırağa devredilmiştir.

1940 yılında ise Abdullah Efendi, Rumeli Han'da 25 yıl yerli yabancı çok sayıda ünlü misafirlerini ağırladıktan sonra yine Usta Çırak nöbet değişimiyle, eski adı Bursa Sokak ve Ahududu Sokak, yeni adıyla Sadri Alışık olan, Türk Sineması'nın kalbinin attığı sokağa taşınır ve Hacı Salih ismini alır.

Abdullah Efendi ve Hacı Salih adıyla kalitesinden hiç taviz vermeden Osmanlı-Türk Mutfağı'nın bütün özelliklerini taşıyan lokanta, 1958 yılında şimdiki bulunduğu yerine, Ağa Camii yanındaki Sakızağacı Caddesi'ne taşınır.

Lokantaya adını veren Hacı Salih, ilerleyen yaşını gözönünde bulundurarak, O'da 1888'den beri sürdürülen geleneğe uyar ve yetiştirdiği çıraklarına, yani hizmetin emekçilerine, ustalarına devreder.

Kalite ve hizmetin gurur veren onurunu, güzelliğini bugüne taşıyan Hacı Salih ismi, resmi prosedür gereği değişmek zorunda kalır. 1983 tılında bir tevafuk sonucu yine 1888'li yıllardaki ismine rücu eder ve Hacı Abdullah ismini alır.

Sultan II. Abdülhamit Han'ın resmi müsaadesi ile açılan lokantamızın o günden bu güne aynı tadı muhafaza ettiğini, 90 yıl önce yemek yiyen ve bugün de lokantamızı şereflendiren Osmanlı torunlarının, şeref defterimizdeki yazdıklarından öğrenmek mümkündür.

Hacı Abdullah'taki gelenek, günümüzde unutulmaya yüz tutan Ahilik Teşkilatı'nın bir vesikasıdır.

Hizmetlerimiz sınırsız, konuğumuz olursanız seviniriz. Geçmişin farklı atmosferinde buluşmak umuduyla.devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi Yerleşke içerisindeki Sosyal Tesis 1 Çankaya-Ankara

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2120. Cadde No:8 Mustafa Kemal Mahallesi-Ankara

devamını oku... Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara

devamını oku... Adres: Dumlupınar Caddesi Sarıkadın Sokak No:69 Hamamönü Kurtuluş-ANKARA

devamını oku... Adres: İlkbahar Mahallesi Güneypark Küme Evleri Sinpaş Altın Oran Çarşı No: 19/B 16-17

devamını oku... Adres: Alacaatlı Caddesi 3315. Sokak No: 10 Çayyolu-Ankara

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

devamını oku... Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

devamını oku... Adres: Koru Mahallesi 2432. Cadde 200/D Çayyolu-Ankara

devamını oku... Adres: 435. Cad. 61/A Birlik Mah. Çankaya-Ankara

İncek Sofrası - Brunch Kahvaltı

İncek

devamını oku... Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

Dafne Hotel - Brunch Kahvaltı

Balgat

devamını oku... Adres: Çiğdem Mahallesi 1545. Sokak No:7 Balgat-Ankara

devamını oku... Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

devamını oku... Adres: Atatürk Bulvarı. 183 Kavaklıdere-Ankara

devamını oku... Adres: Seçkin Sokak No:21 İncek-Ankara

Ekolojik Bahçe - Brunch Kahvaltı

İncek

devamını oku... Adres: İncek Bulvarı İncek Mahallesi Görgülü Sok. 8/A İncek-Ankara

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Hayat Sebla Evleri No:30/ B Çukurambar-Ankara

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 13/B Çukurambar-Ankara

devamını oku... Adres: Karşıyaka Mah. Haymana Yolu 4. Km No:169 Gölbaşı-Ankara


Kahvaltı Fırsatları

  • Birçok kişi için fırsat denildiği zaman ilk olarak indirim akıllara gelmektedir. Bu sebeple yılın belirli günlerine özel büyük indirim fırsatları sunularak kahvaltı daha çok kişiye daha cazip bir hale getirilmektedir.
  • Bazı Ankara Kahvaltı Mekanları ise belirli dönemlerde kahvaltıya gelen aileler için sinema, tiyatro, gösteri, konser ve daha birçok etkinliğin biletini hediye ederek ya da bu biletlerde büyük indirimler yaparak hem kahvaltıyı daha cazip bir hale getirmekte hem de ailece bir organizasyona katılabilme imkanını sizlere sunmaktadır.
  • Kahvaltı bazen büyükler ve yetişkinler için sıkıcı olsa da bazen de küçükler için sıkıcı olabilmektedir. Bu durumlarda ise kahvaltı mekanlarında küçüklere özel çizgi film karakterleri ya da birçok küçük oyuncak hediye edilerek küçük yaşta kahvaltı sevdirilmektedir.
  • Fırsat denildiği zaman bazenleri bir hediye tarzı kampanyalar olabilirken bazen de mekânın en güzel manzarası sizlere bir fırsat olarak sunulabilir. Yani belirli günlere özel fırsatlar dahilinde mekânın açık hava bölümünde ve en güzel kahvaltıyı çok cazip imkanlarla ailenizle paylaşabilirsiniz.
Aslına bakılırsa bu fırsatlar daha da artırılabilir. Fakat her gün yeni kampanya ve fırsatlar eklenerek bu liste daha da artırılmaktadır.

Ankara Kahvaltı Mekanları

Kahvaltı için birçok seçenek bulunmaktadır. Bunlardan en avantajlısı bir kahvaltı mekânında yapılan kahvaltı olabilmektedir. Kahvaltınızı bir Ankara Kahvaltı mekânında yapmanın size birçok avantajı olacaktır. Ödediğiniz fiyata göre daha bol ve zengin çeşit kahvaltı yapabileceğiniz gibi kahvaltıyı hazırlama, kahvaltıyı toparlama ve daha birçok işten sizi kurtaracaktır. Böylece siz sadece kahvaltınızı yaptığınız için geri kalan zaman tamamen size kalacaktır.

Aslına bakılırsa uygun fiyata güzel bir kahvaltı yapabilmek kahvaltı fırsatlarının en büyüğüdür. Çünkü leziz, besleyici ve sağlıklı bir kahvaltıyı uygun fiyata yiyebilmeniz büyük bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Ayrıca bunun yanında bir de kahvaltı mekanlarının yaptığı ek fırsatlar da eklenince kahvaltı yapmak çok daha cazip bir hale geldiğini belirtmemiz gerekir. Tabi her mekân her zaman bir fırsat sunamayabilir ama yine de birçok Ankara Kahvaltı mekânı daha çok kişiye hitap edebilmek için olabildiğince fırsat günleri oluşturarak herkesi bu fırsat günlerinden faydalanmaya davet etmektedir. eğer siz de kahvaltı yapmadan evden çıkanlardansanız ya da bir değişiklik olsun derseniz sizleri Ankara Kahvaltı fırsatlarından yararlanmaya bekleriz.