ANKARA KAHVALTI FİYATLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA KAHVALTI FİYATLARI

Kahvaltı mutlaka yapılması gereken ve günün en önemli öğünlerinin başında yer almaktadır. Fakat her gün aynı şekilde yapılan kahvaltı hayatın monoton bir hale gelmesinde büyük rol oynamakta ve ayrıca besleyici ve yararlı olan kahvaltı çeşitliliğinin de olmaması kahvaltının faydasını ortadan kaldırmaktadır. Hal böyle olunca da kahvaltı mekanlarının önemi anlaşılmış oldu. Bu düşünceyle ortaya çıkan Ankara Kahvaltı Mekanları Belirli bir ücret karşılığında birçok çeşit kahvaltılığı alabileceğiniz gibi her gün farklı bir kahvaltı menüsü ile de baya bir cazip hale gelmektedir. Peki, ama Ankara Kahvaltısı fiyatları ne kadar? Öncelikle bu soruya cevap ararken kahvaltı fiyatlarını etkileyebilecek faktörleri de göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Bu şekilde bir fiyat araştırması yapıldığı taktirde herhangi bir sürprizle karşılaşmayacağınızı belirtmemiz gerekir. Diğer bir yandan kahvaltı fiyatlarını aşağı yönde etkileyebilecek kahvaltı fırsatlarını da araştırmanızı öneririz. Bu sayede en uygun fiyatlı Ankara Kahvaltısını kolayca bulabilir ve her sabah lezzetli bir kahvaltıyı afiyetle tüketebilirsiniz.

Ankara kahvaltı fiyatları birçok kişinin merak ettiği konulardan biridir. Çünkü bütçe ayarlaması yapabilmek ve kişiye hitap eden kahvaltı mekanının ayarlanabilmesi için kahvaltı fiyatlarının bilinmesi son derece önemlidir. Bu sebeple yaptığımız araştırmalarda oldukça farklı fiyatlarla karşılaşmış olsak ta genel itibari ile Ankara Kahvaltı Fiyatlarını belirli bir aralıkta olduğunu belirtebiliriz. Ama özellikle bu fiyatların semtlere, mekanlara ve seçtiğiniz kahvaltı gibi faktörlere göre değişebileceğini belirtmemizde fayda vardır. Genel olarak tek kişilik ya da daha fazla kişi için kahvaltı tercih edebilirsiniz. Bu şekilde fiyatların 15 TL ile 100 TL aralığında değiştiğini de belirtmemizde fayda vardır. Aslına bakılırsa Ankara Kahvaltısı için fiyatlar gayet uygun görünmektedir. Çünkü onlarca çeşit kahvaltılık ve her gün farklı kahvaltı menüleri ile müşterilerine hizmet veren Ankara Kahvaltı Mekanları bu fiyatların belirlenmesinde daha çok kişiye daha kaliteli bir kahvaltı keyfi sunabilmek için fiyatlar konusunda olabildiğince esneklik sağlamaktadır.


Hacı Abdullah Lokantası'nın asırlık tarihi Ahilik Teşkilatı'nın devamıdır. Köklü kuruluşların geçmişi, ya babadan oğla geçer, ya da para ile şirketler tarafından satın alınarak el değiştirir.

Hacı Abdullah'ta ise iki kural da geçerli değildir. Hacı Abdullah'ın 1888 yılında başlayan serüveni Ustadan Çırağa devralınarak gelmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde Karaköy Rıhtımı'nda Abdullah Efendi adıyla bir lokanta açılır. Lokantanın işletme ruhsatı bizzat Sultan II. Abdülhamit Han tarafından verilir.

Ülkeleri adına İstanbul'a ziyaret eden resmi ve özel heyetler, Abdullah Efendi'de ağırlanır.

1915 yılında ise Abdullah Efendi Lokantası, Karaköy Rıhtımı'ndan Beyoğlu'na taşınır. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Rumeli Han'ın zemin katında hizmetlerine devam eder. Abdullah Efendi burada da Usta'dan Çırağa devredilmiştir.

1940 yılında ise Abdullah Efendi, Rumeli Han'da 25 yıl yerli yabancı çok sayıda ünlü misafirlerini ağırladıktan sonra yine Usta Çırak nöbet değişimiyle, eski adı Bursa Sokak ve Ahududu Sokak, yeni adıyla Sadri Alışık olan, Türk Sineması'nın kalbinin attığı sokağa taşınır ve Hacı Salih ismini alır.

Abdullah Efendi ve Hacı Salih adıyla kalitesinden hiç taviz vermeden Osmanlı-Türk Mutfağı'nın bütün özelliklerini taşıyan lokanta, 1958 yılında şimdiki bulunduğu yerine, Ağa Camii yanındaki Sakızağacı Caddesi'ne taşınır.

Lokantaya adını veren Hacı Salih, ilerleyen yaşını gözönünde bulundurarak, O'da 1888'den beri sürdürülen geleneğe uyar ve yetiştirdiği çıraklarına, yani hizmetin emekçilerine, ustalarına devreder.

Kalite ve hizmetin gurur veren onurunu, güzelliğini bugüne taşıyan Hacı Salih ismi, resmi prosedür gereği değişmek zorunda kalır. 1983 tılında bir tevafuk sonucu yine 1888'li yıllardaki ismine rücu eder ve Hacı Abdullah ismini alır.

Sultan II. Abdülhamit Han'ın resmi müsaadesi ile açılan lokantamızın o günden bu güne aynı tadı muhafaza ettiğini, 90 yıl önce yemek yiyen ve bugün de lokantamızı şereflendiren Osmanlı torunlarının, şeref defterimizdeki yazdıklarından öğrenmek mümkündür.

Hacı Abdullah'taki gelenek, günümüzde unutulmaya yüz tutan Ahilik Teşkilatı'nın bir vesikasıdır.

Hizmetlerimiz sınırsız, konuğumuz olursanız seviniriz. Geçmişin farklı atmosferinde buluşmak umuduyla.devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi Yerleşke içerisindeki Sosyal Tesis 1 Çankaya-Ankara

devamını oku... Adres: Koru Mahallesi 2432. Cadde 200/D Çayyolu-Ankara

devamını oku... Adres: 435. Cad. 61/A Birlik Mah. Çankaya-Ankara

devamını oku... Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Hayat Sebla Evleri No:30/ B Çukurambar-Ankara


devamını oku...
Adres: Alacaatlı Köyü Girişi No:1 Çayyolu-Ankara

devamını oku... Adres: Alacaatlı Caddesi 3315. Sokak No: 10 Çayyolu-Ankara

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

devamını oku... Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 13/B Çukurambar-Ankara

devamını oku... Adres: Atatürk Bulvarı. 183 Kavaklıdere-Ankara

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Dafne Hotel - Brunch Kahvaltı

Balgat

devamını oku... Adres: Çiğdem Mahallesi 1545. Sokak No:7 Balgat-Ankara

devamını oku... Adres: Seçkin Sokak No:21 İncek-Ankara

İncek Sofrası - Brunch Kahvaltı

İncek

devamını oku... Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

Ekolojik Bahçe - Brunch Kahvaltı

İncek

devamını oku... Adres: İncek Bulvarı İncek Mahallesi Görgülü Sok. 8/A İncek-Ankara

devamını oku... Adres: Dumlupınar Caddesi Sarıkadın Sokak No:69 Hamamönü Kurtuluş-ANKARA

devamını oku... Adres: İlkbahar Mahallesi Güneypark Küme Evleri Sinpaş Altın Oran Çarşı No: 19/B 16-17

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2120. Cadde No:8 Mustafa Kemal Mahallesi-Ankara

devamını oku... Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara


Ankara oldukça büyük bir şehirdir. Bu durum aslında bir avantaj olduğu da bir gerçektir. Çünkü onlarca mekân size daha kaliteli bir hizmet verebilmek için birbirleriyle yarışmakta ve rekabet ortamı da gittikçe kızışmaktadır. Bu durumda da fiyatların müşterilerin lehine değiştiğini de belirtmemizde fayda vardır. Kahvaltı masanızda bulunan kişi sayısı, kahvaltınızın niteliği, içeriği ve daha bunun gibi birçok durum kahvaltınızın fiyatını belirlemektedir. Zaten az önce de belirttiğimiz gibi Ankara kahvaltısının belirli bir fiyat aralığı vardır. İşte bu fiyat aralığını aşağı ya da yukarı çekmek sizin elinizde olan bir olaydır. Eğer her gün bu eşsiz lezzetlerden faydalanmak istiyorsanız elbette birçok kahvaltı fırsatı da sizleri bekliyor olacaktır.

Lezzetli ve besleyici bir Ankara Kahvaltısı yapmak istiyorsanız fiyat araştırması yaparken bir de Ankara kahvaltı mekanlarının yaptığı kahvaltı kampanyaları ve kahvaltı fırsatlarına da bir göz atmanızda fayda vardır. Bu sayede monotonlaşan ve artık daha sıradan bir hale gelen kahvaltı kültürünü daha keyifli bir hale getirecektir. Hem sizin için hem de aileniz için güzel bir değişiklik yapabilmek için en iyi fırsat Ankara Kahvaltısı olabilir. Güzel, lezzetli ve besleyici bir Ankara Kahvaltısı ile güne başlamak isteyen herkesin Ankara Kahvaltı Mekanlarına mutlaka uğrayarak bu lezzetleri denemeleri gerekmektedir. Ayrıca kahvaltı; mutlu ve huzurlu bir güne ailenizle ya da arkadaşlarınızla birlikte güzel bir sohbetle başlamanın en iyi yoludur. Bu sebeple sizleri de Ankara Kahvaltı mekanlarına bekleriz.