ANKARA KAHVALTI SALONU

blog yazısı ekle !

ANKARA KAHVALTI SALONU

En lezzetli, besleyici ve göz dolduran kahvaltılar kesinlikle kahvaltı mekanlarında yapılır. Hele bir de bu kahvaltı Ankara Kahvaltısı ise hiç kimse hayır diyemez. Ankara'da hayat sabahın erken saatlerinde başlar ve bu yoğunluk gece geç saatlere kadar sürebilmektedir. Bu tempoya ayak uydurabilmek gerçekten oldukça zor bir durumdur. Bu şartlarda hem gün içerisinde daha dinç ve sağlıklı kalabilmeniz son derece önemlidir. Uzmanlara göre daha dinç ve sağlıklı bir yaşamın da ilk şartı kahvaltı olarak tespit edilmiş ve her gün defalarca bu kahvaltının önemi ve ciddiyeti konusunda açıklama yapmaktadırlar.

Az öncede belirttiğimiz gibi Ankara'da gün oldukça erken başlamaktadır ve bu yoğunluk bazenleri gecenin geç vakitlerine kadar devam edebilmektedir. Tabi sadece bu kadarla sınırlı kalmayarak ertesi gün tekrar bu yoğunluk kaldığı yerden devam edince bünyeler oldukça güçsüz düşebilmektedir. Ayrıca yetersiz uyku sebebiyle kahvaltı hazırlamaya harcanan vakit uyku için tercih edilebilmektedir. Bu sebeple kahvaltı hazırlamak ve kahvaltı yapmak neredeyse imkânsız bir hale gelmektedir. İşte bu sebeple Ankara Kahvaltı Salonu imdadınıza yetişmektedir. Güzel, lezzetli, besleyici ve en önemlisi zengin bir Ankara Kahvaltısı için Ankara Kahvaltı Salonu iyi bir tercih olabilir.


devamını oku... Adres: Seçkin Sokak No:21 İncek-Ankara

Hacı Abdullah Lokantası'nın asırlık tarihi Ahilik Teşkilatı'nın devamıdır. Köklü kuruluşların geçmişi, ya babadan oğla geçer, ya da para ile şirketler tarafından satın alınarak el değiştirir.

Hacı Abdullah'ta ise iki kural da geçerli değildir. Hacı Abdullah'ın 1888 yılında başlayan serüveni Ustadan Çırağa devralınarak gelmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde Karaköy Rıhtımı'nda Abdullah Efendi adıyla bir lokanta açılır. Lokantanın işletme ruhsatı bizzat Sultan II. Abdülhamit Han tarafından verilir.

Ülkeleri adına İstanbul'a ziyaret eden resmi ve özel heyetler, Abdullah Efendi'de ağırlanır.

1915 yılında ise Abdullah Efendi Lokantası, Karaköy Rıhtımı'ndan Beyoğlu'na taşınır. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Rumeli Han'ın zemin katında hizmetlerine devam eder. Abdullah Efendi burada da Usta'dan Çırağa devredilmiştir.

1940 yılında ise Abdullah Efendi, Rumeli Han'da 25 yıl yerli yabancı çok sayıda ünlü misafirlerini ağırladıktan sonra yine Usta Çırak nöbet değişimiyle, eski adı Bursa Sokak ve Ahududu Sokak, yeni adıyla Sadri Alışık olan, Türk Sineması'nın kalbinin attığı sokağa taşınır ve Hacı Salih ismini alır.

Abdullah Efendi ve Hacı Salih adıyla kalitesinden hiç taviz vermeden Osmanlı-Türk Mutfağı'nın bütün özelliklerini taşıyan lokanta, 1958 yılında şimdiki bulunduğu yerine, Ağa Camii yanındaki Sakızağacı Caddesi'ne taşınır.

Lokantaya adını veren Hacı Salih, ilerleyen yaşını gözönünde bulundurarak, O'da 1888'den beri sürdürülen geleneğe uyar ve yetiştirdiği çıraklarına, yani hizmetin emekçilerine, ustalarına devreder.

Kalite ve hizmetin gurur veren onurunu, güzelliğini bugüne taşıyan Hacı Salih ismi, resmi prosedür gereği değişmek zorunda kalır. 1983 tılında bir tevafuk sonucu yine 1888'li yıllardaki ismine rücu eder ve Hacı Abdullah ismini alır.

Sultan II. Abdülhamit Han'ın resmi müsaadesi ile açılan lokantamızın o günden bu güne aynı tadı muhafaza ettiğini, 90 yıl önce yemek yiyen ve bugün de lokantamızı şereflendiren Osmanlı torunlarının, şeref defterimizdeki yazdıklarından öğrenmek mümkündür.

Hacı Abdullah'taki gelenek, günümüzde unutulmaya yüz tutan Ahilik Teşkilatı'nın bir vesikasıdır.

Hizmetlerimiz sınırsız, konuğumuz olursanız seviniriz. Geçmişin farklı atmosferinde buluşmak umuduyla.devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi Yerleşke içerisindeki Sosyal Tesis 1 Çankaya-Ankara

devamını oku... Adres: Koru Mahallesi 2432. Cadde 200/D Çayyolu-Ankara

Ekolojik Bahçe - Brunch Kahvaltı

İncek

devamını oku... Adres: İncek Bulvarı İncek Mahallesi Görgülü Sok. 8/A İncek-Ankara

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Hayat Sebla Evleri No:30/ B Çukurambar-Ankara

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 13/B Çukurambar-Ankara

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

devamını oku... Adres: Alacaatlı Caddesi 3315. Sokak No: 10 Çayyolu-Ankara

devamını oku... Adres: İlkbahar Mahallesi Güneypark Küme Evleri Sinpaş Altın Oran Çarşı No: 19/B 16-17

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

devamını oku... Adres: Atatürk Bulvarı. 183 Kavaklıdere-Ankara

İncek Sofrası - Brunch Kahvaltı

İncek

devamını oku... Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

devamını oku... Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

Dafne Hotel - Brunch Kahvaltı

Balgat

devamını oku... Adres: Çiğdem Mahallesi 1545. Sokak No:7 Balgat-Ankara

devamını oku... Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara


devamını oku...
Adres: Alacaatlı Köyü Girişi No:1 Çayyolu-Ankara

devamını oku... Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara

devamını oku... Adres: Dumlupınar Caddesi Sarıkadın Sokak No:69 Hamamönü Kurtuluş-ANKARA

devamını oku... Adres: 435. Cad. 61/A Birlik Mah. Çankaya-Ankara

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2120. Cadde No:8 Mustafa Kemal Mahallesi-Ankara


Ankara Kahvaltı Salonu genel bir ifade olarak kabul edilebilir. Çünkü kahvaltı salonu adı altında bahçede kahvaltı, açık havada kahvaltı, otel kahvaltısı ve daha birçok bu şekilde kahvaltı mekanını bu kategori içerisinde sıralamamız mümkündür. Tabi ki burada önemli olan Ankara Kahvaltısıdır. Geri kalan mekân tamamen sizin isteğinize ve keyfinize bağlı olarak tercih edebileceğiniz basit bir ayrıntıdır. Ama yine de kahvaltıyı keyifle ve afiyetle yapabilmeniz için önemli bir detaydır. Bu sebeple kaliteli ve nezih bir Ankara Kahvaltı Salonunu tercih ederek ailenizle ya da arkadaşlarınızla lezzetli bir Ankara Kahvaltısı yaparken diğer bir yandan da keyifli bir sohbet edebilirsiniz.

Ankara Kahvaltı Salonu Avantajları Nelerdir?

Kahvaltı salonları birçok kişinin imdadına yetişen önemli mekanlardan biridir. Çünkü sabahın erken saatlerinde kahvaltı hazırlamak, kahvaltıda ne hazırlayacağını düşünmek ayrıca bu kahvaltılıkların besin değerlerinin tam olmasını sağlamak, ardından da kurulan bu kahvaltı sofrasının tekrar toparlanması gerekmektedir. İşte tüm bu işler kahvaltı yapmayı oldukça güç bir duruma sokmaktadır. Hele bir de çalışan ya da okula gitmesi gereken bir kişi iseniz işler daha da zor bir hal alacaktır. Sonuç olarak ya kahvaltı yapılmıyor ya da basit atıştırmalıklarla geçiştiriliyor. İşte bu sorunun çözümü için en ideal yerler Ankara Kahvaltı Salonlarıdır.

Her gün farklı çeşit kahvaltı menüleriyle sizleri karşılayarak besin değerleri tam ve lezzetli kahvaltı menülerini sizlere sunmaktadır. Böylece kahvaltı hazırlamak ve toparlamak işkence olmaktan çıkmaktadır. Size bu lezzetli kahvaltı safrasının keyfini çıkarmak kalıyor. İster hafta sonlarında ailenizle değişik bir güne uyanmak istiyorsanız tercih edilebilecek en iyi seçenek olabileceği gibi isterseniz de arkadaşlarınızla işe başlamadan önce motivasyon sağlayıcı olarak ta tercih edebilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir seçenektir. Önemli olan kahvaltınızı her gün zamanında ve tam olarak yapabilmenizdir.

Her gün 8:00 ile 12:00 arası kahvaltı saati olarak belirlenmiş ve bu saat aralığında istediğiniz zaman kahvaltınızı yapabilirsiniz. Tabi bu saat birçok mekan için değişiklik gösterebileceği gibi daha erken ve daha geç saatlere kadar da devam edebilmektedir. Yani daha çok kişinin lezzetli Ankara Kahvaltısından yararlanabilmesi için Ankara Kahvaltı Salonlarında saatlerde oldukça esnek tutulmuştur. Size ise sadece bu lezzetli kahvaltının keyfini çıkarmak kalıyor.

Afiyet olsun.