ÇUKURAMBAR BRUNCH KAHVALTI MEKANLARI

blog yazısı ekle !

ÇUKURAMBAR BRUNCH KAHVALTI MEKANLARI

Kahvaltı yerini bruncha bıraktığı son günlerde bu zevki farklı mekanlarda değerlendirmek isteyenlerin adresi; Çukurambar Brunch Kahvaltı Mekanlarıdır. Kahvaltıyı geç saatlere kadar devam ettirebileceğiniz bu mekanlarda yediden yetmişe herkesin keyifli ve besleyici lezzetlerden tadacaktır.

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 13/B Çukurambar-Ankara

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Hayat Sebla Evleri No:30/ B Çukurambar-Ankara

Hacı Abdullah Lokantası'nın asırlık tarihi Ahilik Teşkilatı'nın devamıdır. Köklü kuruluşların geçmişi, ya babadan oğla geçer, ya da para ile şirketler tarafından satın alınarak el değiştirir.

Hacı Abdullah'ta ise iki kural da geçerli değildir. Hacı Abdullah'ın 1888 yılında başlayan serüveni Ustadan Çırağa devralınarak gelmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde Karaköy Rıhtımı'nda Abdullah Efendi adıyla bir lokanta açılır. Lokantanın işletme ruhsatı bizzat Sultan II. Abdülhamit Han tarafından verilir.

Ülkeleri adına İstanbul'a ziyaret eden resmi ve özel heyetler, Abdullah Efendi'de ağırlanır.

1915 yılında ise Abdullah Efendi Lokantası, Karaköy Rıhtımı'ndan Beyoğlu'na taşınır. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Rumeli Han'ın zemin katında hizmetlerine devam eder. Abdullah Efendi burada da Usta'dan Çırağa devredilmiştir.

1940 yılında ise Abdullah Efendi, Rumeli Han'da 25 yıl yerli yabancı çok sayıda ünlü misafirlerini ağırladıktan sonra yine Usta Çırak nöbet değişimiyle, eski adı Bursa Sokak ve Ahududu Sokak, yeni adıyla Sadri Alışık olan, Türk Sineması'nın kalbinin attığı sokağa taşınır ve Hacı Salih ismini alır.

Abdullah Efendi ve Hacı Salih adıyla kalitesinden hiç taviz vermeden Osmanlı-Türk Mutfağı'nın bütün özelliklerini taşıyan lokanta, 1958 yılında şimdiki bulunduğu yerine, Ağa Camii yanındaki Sakızağacı Caddesi'ne taşınır.

Lokantaya adını veren Hacı Salih, ilerleyen yaşını gözönünde bulundurarak, O'da 1888'den beri sürdürülen geleneğe uyar ve yetiştirdiği çıraklarına, yani hizmetin emekçilerine, ustalarına devreder.

Kalite ve hizmetin gurur veren onurunu, güzelliğini bugüne taşıyan Hacı Salih ismi, resmi prosedür gereği değişmek zorunda kalır. 1983 tılında bir tevafuk sonucu yine 1888'li yıllardaki ismine rücu eder ve Hacı Abdullah ismini alır.

Sultan II. Abdülhamit Han'ın resmi müsaadesi ile açılan lokantamızın o günden bu güne aynı tadı muhafaza ettiğini, 90 yıl önce yemek yiyen ve bugün de lokantamızı şereflendiren Osmanlı torunlarının, şeref defterimizdeki yazdıklarından öğrenmek mümkündür.

Hacı Abdullah'taki gelenek, günümüzde unutulmaya yüz tutan Ahilik Teşkilatı'nın bir vesikasıdır.

Hizmetlerimiz sınırsız, konuğumuz olursanız seviniriz. Geçmişin farklı atmosferinde buluşmak umuduyla.devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi Yerleşke içerisindeki Sosyal Tesis 1 Çankaya-Ankara

devamını oku... Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Dafne Hotel - Brunch Kahvaltı

Balgat

devamını oku... Adres: Çiğdem Mahallesi 1545. Sokak No:7 Balgat-Ankara


Ankara'da gün çok erken saatlerde başlamakta ve gün yorucu bir o kadarda hızlı akmaktadır. Cumartesi-Pazar günü haftayı geride bırakıp kendini arındırmak isteyenler farklı aktivitelere, eğlencelere yönelmek istemektedir. Alışılmışın dışında, sevdiklerinizi de yanınızda görmek istiyorsanız Çukurambar Brunch Kahvaltı Mekanları gidilmesi gereken yerler arasındadır. ÇukurambarBrunch Kahvaltı MekanlarıAnkara'nın yoruculuğuna inat, insanların tekrar hayat buldukları mekanlar haline gelmiştir. Tabi bunu yaparken sessiz ortamı, genişliği ile insanların motivesinin arttığı, bu motive karnınızı acıktırdığında hemen bir şeyler yiyip içtiğiniz bol seçenekler ile kapılarını açmıştır. Sınav stresini atıp başarınızı katlayarak artırmak için Çukurambar Brunch Kahvaltı Mekanlarının menülerindeki bol vitaminleri depolamanız şarttır. Böylece başarıyı yakalamak daha kolay olacaktır. Öğrenciler için yemek büyük bir sorun olmaktan çıkarak özledikleri lezzetlere ulaşabilirler.