MİSAFİRLERİNİZ İÇİN ANKARA KAHVALTI MEKANLARI

blog yazısı ekle !

MİSAFİRLERİNİZ İÇİN ANKARA KAHVALTI MEKANLARI

Ankara şehri kahvaltıya kazandırdığı çok özel lezzetlere sahiptir. Mesela simit. Ankara'nın simgesi haline gelen, başka hiçbir yerde lezzetine rastlayamazsınız. Ancak kahvaltı da sadece simit yer almaz. Başka lezzetler de bulunur. Yani Ankara halkı kahvaltı çeşitleri ile damakları şenlendirdiği için kahvaltı masasına güvenir. Kahvaltı nerede yenir? Ya da hangi mekânda kahvaltı yapılır? Gibi detaylara hakimdir. Ankara kahvaltı mekanları belirlidir ve kahvaltı çeşitleri özeldir.

Yataktan kalkıp yeni bir güne merhaba demek, mutlu bir gün geçirmek, lezzetli ve şık bir kahvaltı programı yapma düşüncesi ile aile bireylerinin yanı sıra davet etmek istediğiniz misafirleriniz için Ankara kahvaltı mekanlarında güzel karşılanmaktadır. Kalabalık davetler için her şeyin kusursuz olması istenir. Mekâna girişten tutun da servis tamamlanıp masadan kalkana kadar oluşabilecek hatalar, aksilikler mekân kalitesinin düşmesine neden olmaktadır. İnsanlar kahvaltıyı hem eğlenceli bir öğün olarak görmekte hem de lezzetli çeşitler ile dolu bir sofrada oturmak istemektedir. Mekânın kapısında karşılayarak, oturmak istediği masaya kadar eşlik etmek, servis esnasında nezaket kurallarına uyulması, işini seven ve müşteriye güler yüz göstermek gibi etkenler mekânın kalitesini en az lezzetler kadar belirleyen unsurlardır. Bu unsurlar ailece yapılan bir kahvaltı da önemli olduğu gibi kalabalık, dostlar veya davetler içinde önemlidir. Aynı zamanda müşteriler bütün bunları görmek istemesi en doğal hakkıdır.


devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

devamını oku... Adres: İlkbahar Mahallesi Güneypark Küme Evleri Sinpaş Altın Oran Çarşı No: 19/B 16-17

devamını oku... Adres: Atatürk Bulvarı. 183 Kavaklıdere-Ankara

devamını oku... Adres: 435. Cad. 61/A Birlik Mah. Çankaya-Ankara

devamını oku... Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

Dafne Hotel - Brunch Kahvaltı

Balgat

devamını oku... Adres: Çiğdem Mahallesi 1545. Sokak No:7 Balgat-Ankara

Ekolojik Bahçe - Brunch Kahvaltı

İncek

devamını oku... Adres: İncek Bulvarı İncek Mahallesi Görgülü Sok. 8/A İncek-Ankara

devamını oku... Adres: Seçkin Sokak No:21 İncek-Ankara


devamını oku...
Adres: Alacaatlı Köyü Girişi No:1 Çayyolu-Ankara

devamını oku... Adres: Koru Mahallesi 2432. Cadde 200/D Çayyolu-Ankara

Hacı Abdullah Lokantası'nın asırlık tarihi Ahilik Teşkilatı'nın devamıdır. Köklü kuruluşların geçmişi, ya babadan oğla geçer, ya da para ile şirketler tarafından satın alınarak el değiştirir.

Hacı Abdullah'ta ise iki kural da geçerli değildir. Hacı Abdullah'ın 1888 yılında başlayan serüveni Ustadan Çırağa devralınarak gelmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde Karaköy Rıhtımı'nda Abdullah Efendi adıyla bir lokanta açılır. Lokantanın işletme ruhsatı bizzat Sultan II. Abdülhamit Han tarafından verilir.

Ülkeleri adına İstanbul'a ziyaret eden resmi ve özel heyetler, Abdullah Efendi'de ağırlanır.

1915 yılında ise Abdullah Efendi Lokantası, Karaköy Rıhtımı'ndan Beyoğlu'na taşınır. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Rumeli Han'ın zemin katında hizmetlerine devam eder. Abdullah Efendi burada da Usta'dan Çırağa devredilmiştir.

1940 yılında ise Abdullah Efendi, Rumeli Han'da 25 yıl yerli yabancı çok sayıda ünlü misafirlerini ağırladıktan sonra yine Usta Çırak nöbet değişimiyle, eski adı Bursa Sokak ve Ahududu Sokak, yeni adıyla Sadri Alışık olan, Türk Sineması'nın kalbinin attığı sokağa taşınır ve Hacı Salih ismini alır.

Abdullah Efendi ve Hacı Salih adıyla kalitesinden hiç taviz vermeden Osmanlı-Türk Mutfağı'nın bütün özelliklerini taşıyan lokanta, 1958 yılında şimdiki bulunduğu yerine, Ağa Camii yanındaki Sakızağacı Caddesi'ne taşınır.

Lokantaya adını veren Hacı Salih, ilerleyen yaşını gözönünde bulundurarak, O'da 1888'den beri sürdürülen geleneğe uyar ve yetiştirdiği çıraklarına, yani hizmetin emekçilerine, ustalarına devreder.

Kalite ve hizmetin gurur veren onurunu, güzelliğini bugüne taşıyan Hacı Salih ismi, resmi prosedür gereği değişmek zorunda kalır. 1983 tılında bir tevafuk sonucu yine 1888'li yıllardaki ismine rücu eder ve Hacı Abdullah ismini alır.

Sultan II. Abdülhamit Han'ın resmi müsaadesi ile açılan lokantamızın o günden bu güne aynı tadı muhafaza ettiğini, 90 yıl önce yemek yiyen ve bugün de lokantamızı şereflendiren Osmanlı torunlarının, şeref defterimizdeki yazdıklarından öğrenmek mümkündür.

Hacı Abdullah'taki gelenek, günümüzde unutulmaya yüz tutan Ahilik Teşkilatı'nın bir vesikasıdır.

Hizmetlerimiz sınırsız, konuğumuz olursanız seviniriz. Geçmişin farklı atmosferinde buluşmak umuduyla.devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi Yerleşke içerisindeki Sosyal Tesis 1 Çankaya-Ankara

devamını oku... Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Hayat Sebla Evleri No:30/ B Çukurambar-Ankara

İncek Sofrası - Brunch Kahvaltı

İncek

devamını oku... Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

devamını oku... Adres: Karşıyaka Mah. Haymana Yolu 4. Km No:169 Gölbaşı-Ankara


Misafirleriniz için Ankara kahvaltı mekanlarında müşterilerin istek ve beklentileri göz önünde bulundurularak kahvaltı salonları düzenlenmektedir. Mekâna girer girmez havanız değişecektir. Sabahlayarak geçirilen bir gece veya kötü rüyalar, kabuslar ile sabah eden insanlar ferah, aydınlık, şık kahvaltı mekânı ve konforlu bir kahvaltı masası karşısında bunları unutarak iyi bir ruh haline kavuşur.

İster aile bireyleri ile ister grup halinde ister misafirleriniz için Ankara kahvaltı mekanları ile lezzet noktalarına bir sabah uğrayabilirsiniz. Özellikle hafta sonları hem zamanın genişliği açısından hem de herkesin tatil yapması nedeni ile kalabalık bir kahvaltı programı için ideal günlerdendir. Gün içerisinde kahvaltı yapmak için zaman bulamayanlar bol çeşitlerin yer verildiği ve uzun süreli bir kahvaltıyı genellikle hafta sonuna bırakmaktadır. Kahvaltı masası kalabalıklaştıkça eğlenceli hal alır. Uzun soluklu yapılan sohbetler ile şenlenir. Dolayısı ile boş günlerinizde ya da tatil günlerinde kahvaltıya misafir davet etmeyi düşünenler için farklı alternatifler mevcuttur. Hele de Ankara'da ikamet ediyorsanız alternatifler çoğalır. Ankara'nın eğlenceli yönü kahvaltı programlarıyla da keşfedilebilir. Mesela misafirleriniz için Ankara kahvaltı mekanları. Sevilen eş dost kahvaltı masası etrafında toplanıp bir araya gelir. Özlemler, anılar derken epey sohbet edilir. Sohbete çay ile eşlik edilir. Ancak kahvaltıda çay sevmeyenler için süt, meyve suyu gibi proteini yüksek içecekler bulunmaktadır. Konuşma arasında kahvaltıyı fazla kaçırdım diye hayıflananlar Ankara kahvaltı menülerinin hafifliği ile kilo sorunu oluşturmaz.

Misafirleriniz için Ankara kahvaltı mekanlarında geçirilecek dakikalar mutlaka yapılması gereken programlar arasında yer almaktadır. Çünkü kahvaltı mekânı, hizmet eden personel, kahvaltı menüsünden memnun bir şekilde ayrılmaktadır. Aynı zamanda servislerin çok sayıda müşteriye hızlı bir şekilde yapılması mekanların bonusudur. Sipariş verdikten sonra uzun bekleyişler, kalabalık personel sayısı ile çözüme kavuşturulmaktadır.

Kahvaltı, dünyanın her yerinde insanların vazgeçemediği bir öğündür. Misafirleriniz için Ankara kahvaltı mekanları ile insanların sadece yeme – içme gibi sıradanlıktan uzaklaştırarak haz alacakları bir programa dönüştürmektedir. Aynı zamanda çoğu insana kolaylık sağlamaktadır. Hem kahvaltının hazırlanıp hem servisi bu konuda insanlara zaman ve enerji tasarrufu kazandırır. Ayrıca misafirleriniz için Ankara kahvaltı mekanları sunduğu hizmetlerdeki başarılar sayesinde takdirleri toplamaya devam etmektedir.